Menu

Menu

Dane kontaktowe

Europejski tydzień szczepień

Państwowy  Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu uprzejmie informuje, że w dniach od 21 do 27 kwietnia br., po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień.

Tegoroczna kampania ma na celu poprawę wykonywania szczepień ochronnych oraz zwiększenie wiedzy na temat korzyści wynikających ze szczepień  jak i wskazanie ryzyka związanego ze spadkiem liczby osób zaszczepionych.

Należy zaakcentować i zwrócić szczególną uwagę na korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Szczepienia są dobrodziejstwem dla wszystkich. Obecnie medycyna i bogata wiedza na temat szczepień pokazują, że są one tak samo ważnym elementem zdrowego stylu życia jak dieta, aktywność fizyczna czy radzenie sobie ze stresem.

Jeszcze do niedawna w świadomości społecznej było, iż szczepienia dotyczyły głównie szczepionki przeciwko grypie czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Jednak ostatnie lata przyniosły wiele nowych możliwości ochrony zdrowia i życia, jak szczepienia przeciw krztuścowi, Covid-19, pneumokokom, półpaścowi (dla dorosłych) czy RSV.

24 kwietnia 2024r. w godzinach od 10.00 do 14.30 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świeciu ul. Sądowa 5, (parter pok. nr 9) zostanie otwarty punkt informacyjny dla rodziców, opiekunów i osób zainteresowanych problematyką szczepień.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Nowe, Plac Św. Rocha 5, 86-170 Nowe
województwo kujawsko-pomorskie, powiat świecki

Dane identyfikacyjne

  • NIP: 5591898336
  • REGON: 092351038
  • TERYT (TERC): 0414063
[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: Urząd Gminy Nowe