Menu

Rewitalizacja Filii Centrum Kultury w Rychławie

W grudniu 2021 r. zakończyła się inwestycja pn.: Rewitalizacja Filii Centrum Kultury w Rychławie realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Działanie 7.1 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność.

            Jest to jeden z projektów, jaki zaplanowano do realizacji w ramach Programu Rewitalizacji dla Gminy Nowe na lata 2017-2020 z perspektywą wykonania do 2023 roku.

Inwestycja obejmowała między innymi: wydzielenie nowego układu funkcjonalnego dla poszczególnych kondygnacji budynku, wymianę elementów konstrukcji dachu i pokrycia dachowego wraz z montażem izolacji termicznej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych schodów żelbetowych, budowę zewnętrznego zbiornika podziemnego na gaz. Dzięki zamontowaniu odpowiedniej platformu/dziwgu, budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Cała inwestycja kosztowała ponad 1.200.000,00 zł na co Gmina Nowe pozyskała prawie 85% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, 10 % z budżetu państwa, a pozostałe koszty, to wkład własny gminy.

Warto wspomnieć, że projekt powiązany jest z innymi realizowanymi na terenie gminy działaniami w tym z projektem Klub Młodzieżowy w Rychławie, współfinansowanym ze środków europejskich w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju i Lokalnej Grupy Działania „Gmin Powiatu Świeckiego”. Od teraz uczestnicy klubu młodzieżowego będą spotykać się w zrewitalizowanym budynku filii CK w Rychławie. W budynku wznowi swoje działania biblioteka, a lokalna społeczność będzie miała odrestaurowane, nowoczesne miejsce spotkań i animacji.

 

Rewitalizacja - galeria

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Nowe, Plac Św. Rocha 5, 86-170 Nowe
województwo kujawsko-pomorskie, powiat świecki

Dane identyfikacyjne

  • NIP: 5591898336
  • REGON: 092351038
  • TERYT (TERC): 0414063
[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: Urząd Gminy Nowe