Menu

Menu

Dane kontaktowe

Serwis kąpieliskowy

Prognoza pogody na najbliższe dni zachęca do korzystania z uroków lata, plażowania i kąpieli w miejscach do tego wyznaczonych. Przypominamy, że Główny Inspektor Sanitarny prowadzi Serwis kąpieliskowy, w którym znajdują się dane zorganizowanych kąpielisk, w tym nad Jeziorem Czarownic. Zachęcamy do korzystania z informacji zawartych w serwisie.

https://sk.gis.gov.pl/kapieliska

Analiza zagrożeń, w tym identyfikacji miejsc, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się, uprawiania sportu lub rekreacji na terenie gminy Nowe.

Tylko w czerwcu 2024 roku utonęło  w Polsce  ponad 50 osób.  Wypoczynek, rekreacja  nad wodą niesie ze sobą szereg zagrożeń. Zgodnie z ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych Burmistrz Nowego wykonał we współpracy z policją oraz WOPR Chełmno analizę  zagrożeń, w tym identyfikacji miejsc, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się, uprawiania sportu lub rekreacji. Na terenie gminy Nowe znajduje się pokaźna liczna większych i mniejszych jezior, stawków, torfniaków itd. Nie ma fizycznej możliwości, by przy każdym z nich ustawiać tablice ostrzegawcze.  Zmienny jest też charakter korzystania z wody, dlatego w pierwszej kolejności należy z duża rozwagą podchodzić do wszystkich aktywności związanych z wodą. Tylko od właściwej oceny swojego stanu i swoich możliwości zależy własne życie i życie najbliższych. Analiza znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Nowe.

https://bip.gminanowe.pl/kategorie/174-analiza-zagrozen-w-tym-identyfikacji-miejsc-w-ktorych-wystepuje-zagrozenie-dla-bezpieczenstwa-osob-wykorzystujacych-obszar-wodny-do-plywania-kapania-sie-uprawiania-sportu-lub-rekreacji-na-terenie-gminy-nowe/artykuly/352-analiza-zagrozen-w-tym-identyfikacji-miejsc-w-ktorych-wystepuje-zagrozenie-dla-bezpieczenstwa-osob-wykorzystujacych-obszar-wodny-do-plywania-kapania-sie-uprawiania-sportu-lub-rekreacji-na-terenie-gminy-nowe?lang=PL

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Nowe, Plac Św. Rocha 5, 86-170 Nowe
województwo kujawsko-pomorskie, powiat świecki

Dane identyfikacyjne

  • NIP: 5591898336
  • REGON: 092351038
  • TERYT (TERC): 0414063
[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: Urząd Gminy Nowe